Reportáž ze den otevřených dveří České filharmonie v Rudolfinu

Zabubnuj, zatrub, zachřesti — na dni otevřených dveří České filharmonie

Malinké děti nadšeně bubnující do obrovských tympánů, profesionální trumpetista bravurně troubící na zahradní hadici anebo moravská cimbálovka v honosném prostředí sloupového sálu. Klasická hudba byla na dni otevřených dveří České filharmonie hravá a živá a ani trošku vážná.

Naladit se a vzhůru do Rudolfina

Sobotní ráno jako vymalované. S desetiletou dcerou Ankou balíme svačinu a s trochou nervozity se loučíme s naším novým štěnětem Marcosem. Dneska dopoledne to prostě musí doma zvládnout samo. Na metru potkáváme Aniččinu kamarádku Denisku a před Rudolfinem zbytek naší výpravy – Broňu s manželem Honzou, který nás dnes bude fotit.

Je 10 hodin ráno. Den otevřených dveří právě startuje. Budova Rudolfina je zlatavě osvětlená podzimním sluncem a kromě nás už k ní míří další hloučky zvědavců.
Čeká nás pestrý den.

Za rok přijdem zas

Na akci nakonec dorazilo přes dva a půl tisíce návštěvníků. Potkávali jsme rodiny s dětmi, páry, jednotlivce i skupinky všeho věku. Hravé klasické hudbě to v krásném prostředí Rudolfina opravdu slušelo. My jsme navštívili hlavně programy pro děti, ale rozhodně bychom se nenudili ani bez nich. Nestihli jsme zdaleka všechno, a přitom třeba sampling workshop vypadal za oknem západního salonku opravdu cool. A film o Antonínu Dvořákovi, promítaný na velké plátno, také určitě stál za to. Tak třeba příště.

Holky sbírají materiály a těší se, jak o dni otevřených dveří udělají projekt do školy. V půl třetí spěcháme domů za štěnětem, ale příští rok se vrátíme!

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Co byste chtěli vyhledat...
Zavřít
Zavřít
Co byste chtěli vyhledat
close

malíř, sochař, architekt Pro zobrazení detailu jednotlivých sochklikněte na jméno umělce. hudební skladatel Sochy na střeše Rudolfina zavřít Leonardo da Vinci Klikněte pro zobrazení detailu Paolo Veronese Klikněte pro zobrazení detailu Donato Bramante Klikněte pro zobrazení detailu Tomás Luis de Victoria Klikněte pro zobrazení detailu Josquin Desprez Klikněte pro zobrazení detailu Orlando di Lasso Klikněte pro zobrazení detailu Giovanni Pierluigi da Palestrina Klikněte pro zobrazení detailu Luigi Cherubini Klikněte pro zobrazení detailu Daniel François Esprit Auber Klikněte pro zobrazení detailu Georg Friedrich Händel Klikněte pro zobrazení detailu Wofgang Amadeus Mozart Klikněte pro zobrazení detailu Johann Sebastian Bach Klikněte pro zobrazení detailu Ludwig van Beethoven Klikněte pro zobrazení detailu Michelangelo Buonarroti Klikněte pro zobrazení detailu Raffael Santi Klikněte pro zobrazení detailu Praxiteles Klikněte pro zobrazení detailu Feidiás Klikněte pro zobrazení detailu Apelles Klikněte pro zobrazení detailu Iktinos Klikněte pro zobrazení detailu Massacio Klikněte pro zobrazení detailu Donatello Klikněte pro zobrazení detailu Jacopo Sansovino Klikněte pro zobrazení detailu Benvenuto Cellini Klikněte pro zobrazení detailu Filippo Brunelleschi Klikněte pro zobrazení detailu Domenico Girlandaio Klikněte pro zobrazení detailu Lucca della Robia Klikněte pro zobrazení detailu Christoph Willibald Gluck Klikněte pro zobrazení detailu Joseph Haydn Klikněte pro zobrazení detailu Franz Schubert Klikněte pro zobrazení detailu Carl Maria von Weber Klikněte pro zobrazení detailu Felix Mendelssohn-Bartholdy Klikněte pro zobrazení detailu Robert Schumann Klikněte pro zobrazení detailu
1 / 6