Koho označit za hvězdu 124. sezony České filharmonie? Ludwiga van Beethovena, Lisu Batiashvili, Káťu Kabanovou nebo Joachima Gaucka? Co označit za milník 124. sezony České filharmonie? Rezidence ve Vídni, Paříži, Hamburku a Tokiu, hostování na festivalu BBC Proms, další řadu koncertů Komorního orchestru České filharmonie nebo progresi v zařazování soudobé hudby? Nelze z nich vybrat jednoho favorita, protože by se hned ozvali další, že se na ně zapomnělo. Sezona, která začne 4. září, je velmi rozmanitá, odvážná i tradiční, repertoárově rozkročená a také pro všechny – od dětí předškolního věku až po seniory, od pražských abonentů až po posluchače na Tchaj-wanu.
Petr Altrichter má s Českou filharmonií dlouhou společnou historii a bohaté zkušenosti. Jako vítěz prestižní dirigentské soutěže ve francouzském Besançonu v roce 1976 se stal asistentem Václava Neumanna a s orchestrem debutoval v roce 1979. Nikdy se nestal jeho šéfdirigentem, ale Česká filharmonie ho angažovala opravdu mnohokrát. V nejbližší budoucnosti, ještě do konce této sezony, ho čeká „šňůra“ zkoušek a koncertů všeho druhu. A kvůli nim se Petr Altrichter uvolil k vyzpovídání pro filharmonický magazín. Nejprve nerad, rozhovory nejsou jeho oblíbenou disciplínou, ale samotné povídání pak bylo příjemné a velmi spontánní. Tak jako je spontánní sám dirigent.
Nový provzdušněný obchod s dárkovými předměty, interaktivní poslechový salonek a výstava o historii Rudolfina na panelech z netradičních materiálů. To vše na vás bude koncem tohoto roku čekat v nově navrženém vstupním prostoru Rudolfina.