Vstupujete do stroje času a necháváte se přenášet do dávné i nedávné minulosti. Ocitáte se v hudebním srdci Prahy, setkáváte se s dirigentským gigantem Leonardem Bernsteinem. Prožíváte s ním jeho famózní vzestup v letech 1946 a 1947 i jeho velkolepý návrat v červnu 1990. Vše v přítomnosti České filharmonie. Je to fascinující příběh plný zdravé nostalgie, hudební brilance, různorodých emocí a detailů a chvil, které se (možná) už nikdy nezopakují. Užijte si ho.
Ve středu 19. června 2019 se na Hradčanském náměstí uskutečnil už sedmý ročník Open air koncertu České filharmonie. Pražský hrad rozezněly filmové melodie, jazz i popový přídavek. Vedle příjemně odlehčeného programu přinesl koncert pod širým nebem posluchačům ještě jeden zážitek. Byla na něm předána historicky první Cena Jiřího Bělohlávka.
Bude to poprvé, co před Českou filharmonií stane známý rakouský dirigent Franz Welser-Möst, současný umělecký ředitel a šéfdirigent Cleveland Orchestra, bývalý hudební ředitel Vídeňské státní opery, který pro odlišné představy, kam by se měl tento operní dům ubírat, v roce 2014 na tento post rezignoval. K Vídeňským filharmonikům se však vrací rád a jeho hudební kreace si budou moci od 26. do 28. června vychutnat i pražští posluchači. Na programu bude Schubertova Symfonie č. 3 D dur a Sinfonia Domestica Richarda Strausse.
Zájezd je pro filharmonii úplným opakem toho, co si pod tímhle pojmem představuje většina z nás. Jediné, co by tak mohlo spojovat realitu zájezdu filharmoniků s představou většinové populace, je slogan „Za hranice všedních dnů“. O své zážitky z premiérové cesty s orchestrem se podělil novinář Martin Zvěřina.